środa, 10 stycznia 2018

Pierwsze premiery 2018 roku!

Cześć kochani!

Wydawnictwa rozpieszczają nas już od początku nowego roku!  Zapraszam Was do zapoznania się z poniższym zestawieniem kilku zapowiedzi zaledwie na styczeń! Ojj, to będzie czytelniczy rok! ;)

17 stycznia


Niedoskonali ~ Danielle L. Jensen
Aaaa, czy tylko ja nie mogę się doczekać?! Prequel do Trylogii Klątwy już niedługo!
Opis:
Czasami trzeba wrócić do początku.
Pod Samotną Górą powstaje spisek, którego celem jest obalenie tyrana władającego Trollus. Marc jest prawą ręką przywódcy sprzysiężenia. Niejeden troll zabiłby, by zdobyć informację, kto przewodzi spiskowcom, dlatego sprawę należy zachować w najgłębszej tajemnicy przed wszystkimi, nie można jej zdradzić nawet ukochanej. 
Przez Pénélope Anaïs straciła szansę na zostanie królową. Teraz ojciec, książę d’Angoulême, daje jej ostatnią szansę, by przekonała go o swojej użyteczności – musi znaleźć dowód, że chłopak, którego kocha, spiskuje przeciwko koronie. Jeśli zawiedzie, jej życie będzie zagrożone.
Marc i Pénélope muszą lawirować pośród skomplikowanych rozgrywek politycznych, a każda ze stron próbuje ich wykorzystać. Muszą zaryzykować wszystko, by mieć szansę żyć razem.

Tyle tylko, że bycie razem może się okazać największym zagrożeniem.
Strona wydawcy

Fake it ~ Sandra Nowaczyk
 Intrygująca okładka+ zachęcający opis. Czy jest lepszy sposób na przyciągnięcie czytelników? ;)
Opis:
Czy poznałaś kiedyś kogoś takiego, kto wydawał się odbiciem twojej duszy? Kogoś, z kim rozumiesz się bez słów i z kim każda chwila nabiera milionów znaczeń? Bez kogo życie stanie się całkiem puste?
Sparks postanawia skończyć ze sobą. Jej analityczny umysł nie widzi innego rozwiązania… Życie straciło dla niej sens, gdy wiele lat temu zniknęła jej mama. Wszystko już zaplanowane – do zrobienia zostało już tylko jedno. Idzie w miejsce gdzie będzie mogła bezlitośnie wyszydzić i zdemaskować to, czego nie da się racjonalnie wytłumaczyć: intuicję, zdolność przewidywania, uczucia. 
Nie wie jednego: że spotka tam kogoś, kto rzuci jej wyzwanie.

Suka śmieje się ostatnia ~ Madame Connasse
Patrząc na to, że autorka nazywa siebie Madame, to tytuł wydaje się bardzo ciekawy. To co, czekamy do premiery? :D
Opis:
Uwaga, oto nadchodzi brutalna prawda o świecie i o… nas samych!
Pani Suka, czyli Madame Connasse, jest hitem francuskiego Facebooka. To krynica mądrości, w której znajdziesz inspirujące i celne riposty na każdy (ważny) temat: o facetach, dzieciach, sporcie, seksie i przyjaciółkach… Odkryj więc w sobie sukę i zawsze śmiej się ostatnia!
„Nie mów mi, co mam robić.
I tak zrobię wszystko tak, jak chcę”.
„- Przykro mi, nie pocałuję cię.
- Czemu, źle się czujesz?
- Nie, po prostu cię nie lubię i już!”
Poznaj przepis na życie według jedynej słusznej filozofii Pani Suki!
Strona wydawcy

Okrutna Pieśń ~ Victoria Schwab
Jest to jedna z premier, których wyczekuję już od dłuższego czasu! A ta okładka... ACH!
Opis:
Kate Harker i August Flynn są następcami przywódców podzielonego miasta – miasta, gdzie z przemocy zaczęły rodzić się prawdziwe potwory. Kate chciałaby dorównywać bezwzględnością ojcu, który pozwala potworom wałęsać się po ulicach, a ludziom każe płacić za ochronę. August chciałby być człowiekiem, mieć dobre serce i odgrywać większą rolę w obronie niewinnych przed potworami – niestety sam jest jednym z nich. Może ukraść duszę, wygrywając pieśń na swoich skrzypcach. Jednak Kate odkrywa jego tajemnicę…
„Okrutna pieśń” wciągnie cię w świat pełen tajemnic i niepokojący wir postapokaliptycznej walki o przetrwanie. W mrocznym urban fantasy dwoje młodych ludzi musi wybrać, czy chcą zostać dobrymi czy złymi bohaterami – przyjaciółmi czy wrogami. A stawką jest przyszłość ich rodzinnego miasta.
31 stycznia

 Cinder i Ella ~ Kelly Oram
Opowieść o Kopciuszku? Czemu nie! Zapowiada się coś pomiędzy „Łzą” a prawdziwą historią Kopciuszka, a jak będzie? Zobaczymy!
Opis:
Najlepsza opowieść o Kopciuszku, 
jaką poznacie!
Niespełna rok temu osiemnastoletnia Ella uległa tragicznemu wypadkowi, w którym zginęła jej mama, a ona sama odniosła bardzo poważne obrażenia. Powrót do zdrowia jest trudny, dlatego dziewczyna trafia pod opiekę dawno niewidzianego ojca i jego nowej rodziny. Teraz Ella musi musi przekonać innych, że potrafi żyć samodzielnie…. i po dłuższej przerwie ponownie nawiązuje kontakt z kimś, kto jako jedyny może jej pomóc… I bardzo wiele dla niej znaczy… Anonimowy przyjaciel poznany na blogu. Cinder.
Strona wydawcy

Baśnik ~ Beata Majewska
Jest to jedna z dwóch powieści wydawanych w styczniu przez tę autorkę (drugą pod pseudonimem Augusta Docher). Nie wiem jak wy, ale ja czekam z niecierpliwością! ;)
Opis:
Nigdy nie jest za późno, by szukać szczęścia. 
Trzydziestokilkuletnia Barbara mocno przeżywa niedawny rozwód. Nie poddaje się jednak i próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Za namową przyjaciółki postanawia zająć się zarządzaniem klubu fitness, który pozostawił jej były mąż. Wprowadza twórcze zmiany i zatrudnia nowych pracowników. Jednym z nich jest Marcin – młody fizjoterapeuta i instruktor, który zakochuje się w swej szefowej. Basia wciąż nie potrafi zapomnieć o nieudanym małżeństwie i obawia się związku z młodszym mężczyzną. Czy zdoła odbudować swoje poczucie wartości i otworzy się na nową miłość?

Silence ~ Natasha Preston
Wydaje mi się, że może to być ciekawy wyciskacz łez... Już się nie mogę doczekać!
Opis:
Czy wyobrażasz sobie, że nie mówisz od jedenastu lat tylko dlatego, że sama tak zadecydowałaś?
Czy wyobrażasz sobie, że w tym samym czasie dorastasz, chodzisz do szkoły, poznajesz osoby, na których Ci zależy, a jednak ciągle milczysz?
Oakley nie mówi: boję się, boli mnie, nie chcę, kocham cię, mamo ani tato. Ani jednego słowa. Lekarze załamują ręce i nikt nie wie, dlaczego nagle zamilkła.
Tylko ona wie, co sprawiło, że cena, jaką płaci za bycie dziwadłem jest i tak niższa niż cena za powiedzenie prawdy, w którą i tak nikt nie uwierzy. Przez te wszystkie lata myśli, że tylko cisza może ją ochronić. Nawet miłość i wsparcie Cole’a nie wystarczają, by wyciągnąć ją z tego kokonu. Aż do pewnego dnia…
Przeczytaj tę wzruszającą i wstrząsającą opowieść.
Kłamczucha ~ E. Lochart
Podobno trudno rozpoznać prawdę i fikcję. Czy rzeczywiście tak będzie? Trzeba poczekać do premiery! Oj ciężko będzie, bo nie jestem zbyt cierpliwa!
Opis:
Wierzyła, że im więcej wypocisz na treningu, tym mniej wycierpisz w walce.
Wierzyła, że najlepszym sposobem, by uniknąć złamanego serca, jest udawać, że się go nie ma.
Wierzyła, że to, jak mówisz, jest często ważniejsze niż to, co masz do powiedzenia.
Wierzyła też w filmy akcji, trening siłowy, potęgę makijażu, ćwiczenie pamięci, równe prawa oraz to, że z filmików na YouTube można się nauczyć miliona rzeczy, których na próżno szukać w college’u.
Jule West Williams to wojowniczka, dziewczyna kameleon, zawsze gotowa do ataku.
Imogen Sokoloff to dziedziczka fortuny i zagubiona w życiu sierota. Co przyniesie przyjaźń tych dwóch tak różnych dziewczyn?
Nowa powieść autorki „Byliśmy łgarzami”. Kryminał psychologiczny pełny suspensu, intryg i nieczystych zagrywek. E. Lockhart stworzyła porywającą historię młodej kobiety, której diaboliczne umiejętności stały się przepustką do wygodnego życia. 
Strona wydawcy

Kłopoty mnie kochają ~ Joanna Szarańska
Co to będzie? Nie mam pojęcia, ale zapowiada się ciekawie! Czekajmy cierpliwie, może się nie zawiedziemy! ;)
Opis:
Zojka jest początkującą dziennikarką i marzy o tym, żeby wreszcie zainteresowała się nią redakcja jakiejś popularnej gazety. Ale nie jako podejrzaną o zabójstwo!
Pędząc na pociąg, tylko na chwilę spuszcza z oka torebkę, a potem znajduje w niej osobliwy dowód zbrodni wciśnięty do ciasta z kremem. Zojka ląduje na pierwszym miejscu listy podejrzanych i musi czym prędzej wyplątać się z tej afery. Niestety, wyjątkowo irytujący redaktor lokalnej gazety już zwęszył sensację…
Jakby tego było mało, Zojka musi jeszcze zażegnać konflikt z przystojnym, choć gburowatym sołtysem i przekonać kuzynkę, że wcale nie zamierzała podrywać jej narzeczonego.

Nieodnaleziona ~ Remigiusz Mróz
Kolejna powieść Remigiusza Mroza pojawi się w tym miesiącu na półkach księgarni! Chyba wreszcie przyszedł czas, bym zapoznała się z jego twórczością, co? Mam nadzieję, że wkrótce mi się to uda! :)
Opis:
Gdybym oświadczył jej się chwilę wcześniej, nigdy by do tego nie doszło. Nie napadnięto by nas, ja nie trafiłbym do szpitala, a ona nie zniknęłaby na zawsze z mojego życia.
Dziesięć lat po zaginięciu narzeczonej, Damian Werner jest pewien, że nigdy więcej jej nie zobaczy. Pewnego dnia trafia jednak niespodziewanie na ślad ukochanej – ktoś zamieszcza jej zdjęcie na jednym z profili spotted, szukając dziewczyny.
Werner jest gotów przyjąć, że to przypadkowe podobieństwo, spotter wgrywa jednak drugie zdjęcie. Zdjęcie, które zrobił jej sam Werner na kilka dni przed zaginięciem – i którego nikomu od tamtej pory nie pokazał.
Kto szuka dziewczyny? I czy to naprawdę ona pojawiła się po dziesięciu latach?
Damian znał swoją narzeczoną od dziecka, spędzali ze sobą każdą chwilę. Szukając odpowiedzi na kolejne pytania, odkrywa jednak, że nie wiedział o niej wszystkiego... 
Strona wydawcyOstatnią premierą tego roku, której wyczekuję jest Batawe Augusty Docher <3 Niestety data wydania nie jest jeszcze pewna, ale raczej będzie miała miejsce w tym miesiącu ;)
Jako że jestem patronką tej powieści, to spodziewajcie się trochę wpisów na jej temat w najbliższym czasie! :D Ja już jestem po przeczytaniu i powiem Wam tak - MAGIA. Kaca książkowego miałam przez kilka dni, a jeszcze muszę recenzję napisać! :O
Opis:
Annie znów grozi niebezpieczeństwo. To z powodu Księgi stała się celem Wędrowców z plemienia Habbatum. Dziewczyna jednak z każdym dniem jest coraz bardziej świadoma swojej mocy i wspierana przez ukochanego Leo przybliża się do odczytania własnego przeznaczenia. Czy obojgu wystarczy sił, by wypełnić swój los? Jaką rolę w tym wszystkim odegra Alisha i jaki jest jej związek z Brianem? Czy Eperu zdołają powstrzymać plemię Habbatum przed przejęciem władzy nad Wędrowcami, a nawet światem? Skomplikowane losy bohaterów, nieoczekiwane sploty zdarzeń, dramaty i chwile szczęścia – wszystko to sprawia, że lektura ostatniej części „Wędrowców” dostarczy czytelnikom wielu wrażeń.
Strona wydawcy

Wyczekujecie którejś z tych premier? Powiem Wam, że ja jestem naprawdę podekscytowana tym miesiącem i nie mogę się doczekać, aż zobaczę wszystkie te wspaniałe tytuły na półkach!
Na jakie inne premiery tego miesiąca wyczekujecie? Podzielcie się w komentarzach! :D

Do przeczytania wkrótce!
Pozdrawiam!
Lexi D.

13 komentarzy:

 1. Intrygujące te powieści, dobrze, że wydawnictwa nie ustaną w swej pracy w 2018 i dalej, jak napisałaś, będą nas rozpieszczac :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj nie wiem czy to takie dobre :/ A na pewno nie dla naszych funduszy :')

   Usuń
 2. Koniecznie muszę przeczytać "Silence" zainteresowała mnie bardzo ta książka! :)

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrząc na moją kolejkę do przeczytania, to obawiam się, że ja nie dam rady zrobić tego w najbliższym czasie... :/ (pozdrawiam jakieś 120 książek czekających na półkach, aż je przeczytam...)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Najbardziej nie mogę się doczekać najnowszej powieści Mroza, chociaż kilka innych z Twojej listy też zapowiada się obiecująco:)

  Pozdrawiam,
  korczireads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawy rok :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojjj tak. A dla mnie będzie on jeszcze pełen osiemnastek. Nie wiem, kiedy znajdę czas na czytanie! :')

   Usuń
 5. Bardzo mnie ciekawi "Okrutna pieśń" - mam ją już na półce i niedługo biorę się za czytanie! :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też bardzo ciekawi (tym bardziej, że ostatnio mam ochotę na zagraniczną literaturę, bo ostatnio czytam cały czas polską!). U mnie jeszcze nie na półce, ale podejrzewam, że ta paczka, która czeka na mnie u babci, może właśnie ją skrywać... :)

   Usuń
 6. Niektóre z tych opisów brzmią naprawdę interesująco! A tak swoją drogą nominowałam Cię na do tagu. Pytania możesz znaleźć na moim blogu ^^
  Magdoszopedia

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się całkiem fajny początek roku. Na pewno mam w planach "Okrutną pieśń" i "Suka śmieje się ostatnia".
  xoxo
  L. (https://slowotok-laury.blogspot.com/)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie ❤️❤️

  OdpowiedzUsuń

Jak już tu jesteś, to może zostawisz coś po sobie? Dzięki!