środa, 31 lipca 2019

Zapowiedzi wydawnicze - sierpień 2019

Cześć kochani!

Wszyscy lubimy, jak pojawia się coś nowego w księgarniach, czyż nie? Świeży zapach tuszu drukarskiego, zadbane egzemplarze... A więc czego możemy się spodziewać w sierpniu?


14 sierpnia

„Jednak mnie kochaj” ~ Laura Kneidl
Opis: Kiedy Sage przyjeżdża na studia do Melview w Nevadzie, nie ma ani przyjaciół, ani pieniędzy, ani dachu nad głową Ma puste konto, śpi w samochodzie, jest zagubiona i niepewna jutra, ale jednocześnie z determinacją walczy o nowe życie. Chce zostawić za sobą bolesną przeszłość, ale ta nie daje o sobie zapomnieć i powraca w postaci natrętnych myśli i obrazów Sage cierpi na ataki paniki, które pojawiają się w obecności nieznanych mężczyzn, więc życie studenckie staje się dla tej młodej kobiety sporym wyzwaniem. Mroczne przeżycia z rodzinnego domu powracają jak mantra, którą Sage na próżno powtarza: Nie boję się. Na szczęście Sage poznaje April. Sprawy komplikują się, kiedy Sage poznaje niezwykle przystojnego brata April Lukę, studenta bibliotekoznawstwa, łamacza damskich serc i amatora erotycznych przygód. Początkowo czuje wobec Luki tylko niechęć, obawia się go tak jak wszystkich innych mężczyzn, ale z czasem dostrzega, że Luca to wrażliwy, zraniony człowiek, tak jak ona spragniony prawdziwej bliskości. Kiedy w obecności Luki, na którym coraz bardziej jej zależy, Sage po raz kolejny przeżywa atak lęku, postanawia skorzystać z profesjonalnej pomocy i zaczyna regularne sesje z psychoterapeutką. Tymczasem do samochodu Sage włamują się złodzieje i Sage traci nawet to prowizoryczne schronienie. Z pomocą przychodzą April i Luca oferując Sage własne mieszkanie. Codzienne przebywanie z Luką pozwala Sage pozbyć się resztek uprzedzeń wobec niego, między Sage i Luką zaczyna iskrzyć, nawiązuje się między nimi emocjonalna i erotyczna więź. Niestety, kiedy wydaje się, że Sage uporała się z przeszłością i zaczyna żyć pełnią życia, przeszłość jeszcze raz pokazuje swe złowrogie oblicze i powraca w najmniej spodziewanej chwili, podczas błogich świątecznych dni

Ostatnio zaczęłam się przystosowywać do niemieckiej literatury, więc na pewno sięgnę po tę pozycję, gdy tylko będę miała okazję! :)


 „Sztuka ścigania się w deszczu” ~ Garth Stein

Opis: Kiedy po ciężkiej chorobie umiera żona Denny'ego, teściowie chcą odebrać mu prawo do opieki nad córką, a jego kariera zawodowa i finanse są w opłakanym stanie, Enzo wspiera go, pociesza i doradza mu, jak umie. Jest tylko jeden problem: Enzo nie potrafi mówić, choć bardzo by tego chciał. Bo Enzo to... pies. Lecz pies nie byle jaki: inteligentny, pełen współczucia i pewien, że w następnym wcieleniu powróci na ziemię jako człowiek. I to właśnie pies jest narratorem tej historii.


Psiaki w literaturze są ostatnio bardzo popularne. Do tej pory czytałam tylko historię Ellie, więc miło by było poznać inne psiaki :)
 „Pieśń syreny” ~ Alexandra Christo

Opis: Mocna mieszanka „Małej Syrenki” i budzącego grozę fantastycznego świata, która wciąga w swoje głębiny od pierwszych stron.
Księżniczka musi mieć swojego księcia…
Siedemnastoletnia Lira jest królową syren – najbardziej zabójczą ze wszystkich, czczoną przez morze. Do czasu, aż los zmusza ją do zabicia jednej z syren. Aby ukarać córkę, Królowa Mórz wymierza jej straszliwą karę – zamienia ją w człowieka. Jedynym sposobem na odwrócenie losu jest dostarczenie Królowej Mórz serca księcia Eliana. 
Ocean jest jedynym miejscem, które Elian nazywa domem, mimo że jest dziedzicem najpotężniejszego królestwa na lądzie. W odrażającym hobby – polowaniu na syreny – widzi swoje powołanie. Kiedy na środku oceanu ratuje tonącą kobietę, nie spodziewa się, że właśnie pomaga swojemu największemu wrogowi...


Jestem tego naprawdę ciekawa! „Wiedźmę morską” mam już na półce, a ostatnio bardzo mnie intrygują motywy morza w książkach! Będę wyczekiwać! <3

21 sierpnia

„Dopóki nie zajdzie słońce” ~ Ewa Pirce

Opis: Jeden rozkaz, jedna chwila, jedna śmierć.
To właśnie całkowicie i bezpowrotnie zmieniło życie Samuela Remseya. Przeszłość, którą chciał za sobą zostawić, nie pozwalała o sobie zapomnieć, pustosząc jego serce i umysł. Złamany, zraniony i pogrążony w smutku zapomniał o tym, co powinno stać się jego siłą – o rodzinie. Bez przerwy prowokował śmierć, śmiejąc jej się w twarz. Jednakże wszystko, co robimy, wraca do nas ze zdwojoną mocą. Przyszedł w końcu czas, że śmierć zadrwiła z niego. Został zepchnięty na samo dno egzystencji. Czekał na zgubę. Lecz zamiast tego otrzymał pomocną dłoń. Dzięki danej mu szansie uwolnił się od widm dnia wczorajszego, budując na nowo swoje życie. Pozorny spokój zaburzyła jednak osoba, która jako jedna z niewielu była w stanie w ciągu minuty zarówno go rozśmieszyć, jak i wyprowadzić z równowagi. Była jak mina przeciwpiechotna – niepozorna, ale cholernie niebezpieczna.
Czy mężczyzna z tak burzliwą przeszłością jest w stanie pokochać? Czy zdoła otworzyć serce przed kobietą, która nie wierzy w miłość i nie chce jej w swoim życiu? Czy tych dwoje podda się przeznaczeniu, czy nieustannie będzie z nim walczyła?


Wydaje się naprawdę ciekawe!

28 sierpnia

„Akademia Dobra i Zła. Kryształ czasu” (tom 5) ~ Soman Chainani
Opis: Soman Chainani zaciera reguły rządzące czasem w piątej, zapierającej dech w piersiach odsłonie opowieści o Akademii Dobra i Zła.
Fałszywy król zasiadł na tronie Kamelotu i skazał Tedrosa na śmierć. Niewiele brakowało, by przyszła królowa, Agata, podzieliła jego los, jednakże cudem udało jej się uciec. Tymczasem Sofia nie miała tyle szczęścia i wpadła w pułapkę Rhiana. Od ślubu z królem oszustem dzieli ją kilka dni, w ciągu których musi podjąć niebezpieczną grę, by ocalić swoich przyjaciół. Natomiast mroczne plany króla Rhiana dopiero zaczynają nabierać kształtów.
Przeszłość powraca, by zagrozić teraźniejszości, a na jaw wychodzą dawno ukryte tajemnice, ale największym wrogiem tym razem okazuje się czas. Uczniowie Akademii Dobra i Zła muszą teraz znaleźć sposób, by odzyskać dla Tedrosa koronę Kamelotu zanim ich baśnie, a wraz z nimi cała przyszłość Bezkresnej Puszczy, zostaną napisane na nowo.


To jest najbardziej wyczekiwana przeze mnie premiera tego miesiąca! Ostatnio przeczytałam 4. tom serii i już nie mogę się doczekać, aż poznam dalsze losy bohaterów!

Muszę przyznać, że trochę zawiodłam się na sierpniu. Przejrzałam oferty kilku lubianych wydawnictw i nie znalazłam zbyt wielu premier, które by mnie zainteresowały. Cieszę się, że będzie Akademia, chociaż i tak będę po niej wyczekiwać szóstego tomu :') Ale po sierpniu będzie wrzesień, a wtedy będzie się działo w zapowiedziach! :D

Czekacie na te premiery? A może jakieś inne zwróciły Waszą uwagę? Dajcie znać w komentarzach!

Przypominam Wam też o Book Tourze z Aremilem! A z serią warto się zapoznać, bo już niedługo kolejny tom będzie miał premierę! Wszystkiego o Book Tourze możecie dowiedzieć się tutaj.

Do przeczytania!
Pozdrawiam!
Lexi D.

6 komentarzy:

 1. Najciekawsza wydaje mi się książka pt. Kusząca pomyłka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dopóki nie znajdzie słońce chcę przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Człowiek nawet nie wie, kiedy się miesiąc kończy, kolejny przychodzi, a półki wrzeszczą "DOŚĆ! WIĘCEJ NIE ZMIEŚCIMY!". :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak! Ledwo co się zaczął, a już półki płaczą :')

   Usuń
 4. Jednak mnie kochaj i Kuszącą pomyłkę bym przeczytała :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Jak już tu jesteś, to może zostawisz coś po sobie? Dzięki!