czwartek, 15 grudnia 2016

Świąteczna playlista!

Cześć! Dzisiaj przygotowałam dla Was moją playlistę na okres przedświąteczny. Są to utwory, które kojarzą mi się ze świętami, ale nie muszą być one typowo świąteczne. Gotowi? Zapraszam!


1.
Na samym początku oczywiście znane wszystkim "Last Christmas".
Może i piosenka jest stara, ale za każdym razem miło mi się jej słucha.2.
Dalej, oczywiście "All I Want For Christmas Is You". Kojarzy mi się z wszystkimi wigiliami klasowymi i zajęciami języka angielskiego,  na których śpiewaliśmy tę piosenkę.

3.
Piosenka świetna do śpiewania, tańczenia i ogólnie do słuchania, czyli "Merry Christmas Everyone"! Cały czas mi po głowie chodzi!


4. To ostatnia piosenka typowo świąteczna, czyli "Let It Snow". 


5. Jakkolwiek to będzie wyglądać, "Let it go" także kojarzy mi się ze świętami. Może chodzi o ten śnieg, może dlatego że często zdarza mi się to oglądać w okresie świątecznym. W każdym razie, ta piosenka w święta mi towarzyszy.

6. Na samym końcu piosenka po polsku. Jest to "Kolęda Warszawska". Piosenka jest piękna, za każdym razem jak jej słucham, mam ochotę płakać. Nawiązuje ona do wydarzeń z 1939 roku i jest swego rodzaju modlitwą.To już koniec tego postu. Jutro na blogu pojawi się moja lista propozycji książkowych prezentów, także zapraszam jutro!
Pozdrawiam!
Lexi D.

2 komentarze:

  1. "Merry Christmas Everyone" to mój ulubiony utwór świąteczny <3 Nie znoszę za to "Last Christmas", ponieważ wszędzie jest za dużo tej piosenki :D

    OdpowiedzUsuń

Jak już tu jesteś, to może zostawisz coś po sobie? Dzięki!